UPDATE: Șoferul mașinii este intubat, fiind inconștient. Ceilalți trei tineri sunt stabilizați, fiind constienți.
Un accident rutier grav s-a produs în această dimineaţă pe strada Traian Vuia din Cluj-Napoca, România.

Un șofer a intrat cu maşina într-un stâlp atât de agresiv, încât toate persoanele de la bord au fost încarcerate şi nu au putut părăsi vehiculul, în condiţiile în care exista şi riscul unui potenţial incendiu.
La locul accidentului au intervenit două autospeciale de prim ajutor și un echipaj mobil de terapie intensivă, în total 12 subofițeri.
„Un conducător auto de 22 de ani, din comuna Tiha Bârgăului, judeţul Bistriţa-Năsăud, în timp ce se deplasa pe strada Traian Vuia din municipiul Cluj –Napoca, Nu ar fi adaptat viteza la condiţiile de drum, într-o curba la drepta, intrând în coliziune cu un stâlp.
În urma impactului a rezultat rănirea acestuia şi a altor 2 persoane, pasageri în autoturism, 2 tineri de 20 şi 22 de ani, din comuna Prundu Bârgăului, judeţul Bistriţa Năsăud”, arată cei de la IPJ Cluj.