U Cluj a debutat cu o victorie în play-out

Universitatea Cluj s-a întors cu toate cele trei puncte de la Slatina în primul meci din play-out. Studenții s-au impus cu 4-2, golurile clujenilor fiind înscrise de Dican (dublă), Taub și Meșter.

Gazdele de la CSM Slatina au deschis scorul în primele minutele ale jocului. Taub a egalat la mijlocul reprizei cu un șut superb. Căpitanul nostru, Victor Dican a marcat pentru 2-1 în minutul 50. Meșter a majorat diferența. Cu un sfert de oră înainte de final, același Victor Dican a înscris cu o lovitură de cap la un corner. Slătinenii au redus din diferență pe final prin Ianis Stoica.

Cu acest succes, ”U” ajunge pe poziția a doua în grupa A din play-out.

După ratarea obiectivului principal, cel al calificării în play-off-ul din Liga 2, „Șepcile Roșii” vor disputa șase partide în grupa A a play-out-ului, grupă din care mai fac parte Farul Constanța, Metaloglobus București, ACSF Comuna Recea, Ripensia Timișoaram CSM Slatina și Pandurii Târgu Jiu.