Rautacisme

U Cluj a bătut cu 2 la 1 FCSB (care nu e Steaua). A răsărit de după victorie, ca Gigi Becali în fiecare dimineață la ”sportul” de pe Pro TEMBEL, primarul Emil Boc, să își dea cu presupusul, să sugă niște imagine

Aseară, U Cluj a obținut o frumoasă victorie pe Cluj Arena în fața echipei FCSB (care nu e Steaua), cu scorul de 2 la 1. Frumos, bravo, băieți, sperăm să vă țină! Felicitări și suporterilor care au făcut atmosferă pe stadion.

Jucătorii U Cluj i-au dominat pe cri de la FCSB în prima repriză pe Cluj Arena. U Cluj a deschis scorul în minutul 29, prin Mamadou Thiam, care a șutat perfect. Al doilea gol pentru clujeni a fost marcat de  Ioan Filip în minutul 40. Atmosfera făcută de cei 15000 de spectatori a fost incredibilă.

În a doua repriză, jucătorii U Cluj au rezistat asaltului chiar dacă au jucat jumătate din aceasta cu un om în minus. Pentru FCSB a reușit un gol Radaslavescu, dar pe final, în prelungiri, U Cluj a avut o ocazie uriașă de a duce scorul la 3 – 1.

Și puteam să ne oprim aici.

Dar a răsărit de după victorie, ca Gigi Becali în fiecare dimineață la ”sportul” de pe Pro TEMBEL, primarul Emil Boc, să își dea cu presupusul despre arbitraj și frumusețea victoriei. Care e frumoasă ca orice victorie – nu are Boc nici un merit că balonul e rotund și nu le-a scăpat din picior băieților.

Așa că, de la laudele lui Boc nu s-a mai văzut victoria celor de la U Cluj în presa de chitanțier locală. Că ”Boc laudă” și drege.