Punct incredibil scos de CFR Cluj la Timişoara. Cu un jucător eliminat, feroviarii au dat două goluri în prelungiri

CFR Cluj a confirmat, la Timişoara, încă o dată regula care spune că un meci este terminat abia când fluieră arbitrul. După cea mai slabă prestaţie din acest an, feroviarii pregătiţi de Antonio Conceicao s-au scos după minutul 90, atunci când Camora şi Petrucci au anulat golurile lui Ovidiu Popescu şi Zicu, din primele 45 de minute.

În meciul din etapa a doua a play-off-ului, timişorenii au profitat de apatia clujenilor şi au intrat cu 2-0 la vestiare, victoria devenind aproape sigură pentru ei în minutul 58, atunci când Andrei Mureşan a fost eliminat, potrivit CJSport.ro. Fără să pună prea mult în pericol poarta timişorenilor, clujenii au prins aripi tocmai în prelungiri, Camora, în minutul 90+1 şi Petrucci, în minutul 90+4, reuşind să aducă un punct nesperat echipei lor, care rămâne neînvinsă în 2016.

Clujenii rămân pe locul trei în play-out, cu 18 puncte, iar în următoarea etapă vor întâlni, în Gruia, pe Petrolul Ploieşti.

ACS Poli: Strauss – Belu, Torres, Scutaru (74, Jenkins), D. Popescu – Llorente, Melinte – O. Popescu (79, Pisas), Hernandez (83, Doman), Zicu – Elek. Antrenor: Florin Marin

CFR Cluj: Marc – Dani, Mureşan, Goian, Camora – Gomelt (46, Bud), Petrucci, Ruiz – Jakolis, Cr. Lopez, Păun (46, Nouvier). Antrenor: Antonio Conceicao