Universitatea Cluj s-a impus şi în al treilea meci amical al iernii, 3-2 cu Industria Galda de Jos, după o primă repriză spectaculoasă.

Patru goluri în primele 45 de minute au văzut cei aproximativ 300 de spectatori prezenţi la meciul din Parcul Sportiv “Iuliu Haţieganu”, jucătorii echipei din Alba fiind cei care au deschis scorul, prin Romică David.

Rareş Takacs, însă, a fost cel mai în formă “U”-ist în acest meci, după eliminarea suferită în meciul de miercuri, cu Unirea Jucu, cel mai nou transfer al clujenilor reuşind astăzi să marcheze toate cele trei goluri ale Universităţii. De menţionat că mijlocaşul gazdelor a început să înscrie doar după ce a fost trecut în partea dreaptă de antrenorul Marius Popescu, Takacs începând meciul în stânga.

Ca şi reuşita de 2-2 a găldenilor, care au înscris prin Cernea, şi ultimul gol al clujenilor a venit tot dintr-o lovitură de la 11 metri, “studenţii” având procentaj maxim în meciurile amicale din această iarnă.

Următorul amical va fi miercuri, cu FC Zalău, echipa pe care alb-negrii trebuiau, iniţial, să o întâlnească astăzi.