CFR Cluj şi Dinamo Bucureşti s-au anihilat reciproc, 0-0, în ultimul meci al etapei a treia a Ligii I. Ambele formaţii au avut câte o bară, într-un meci în care obiectivul principal, evitarea înfrângerii, a fost bifat de cele două tabere.

În faţa a aproximativ 10.000 de spectatori, bucureştenii au început mai bine jocul din Gruia, alb-roşii fiind mai prezenţi în jumătatea gazdelor, Gnohere având două şuturi la poarta lui Mincă în primele 20 de minute. Odată cu trecerea timpului, feroviarii au reuşit să echilibreze meciul, însă la vestiare s-a intrat tot cu 0-0, ocaziile mari lipsind la cele două porţi, conform CJSport.ro.

Elevii lui Vasile Miriuţă au ieşit mult mai decişi de la vestiare şi au condus jocul în primele minute ale părţii secunde. La o distanţă de două minute, ambele formaţii au trecut foarte aproape de gol însă, Rotariu şi Cristian Lopez lovind bara transversală cu două şuturi de la marginea careului. Jocul s-a liniştit mai apoi, doar nou intratul Neagu punându-l la încercare pe Brănescu, în minutul 80, cu un şut de la distanţă. S-a terminat 0-0, singurul lucru de notat până la final fiind debutul la CFR al lui Hodgyai, clujenii ajungând acum la -2 puncte în clasament.

CFR Cluj: Mincă – Lopes T, Larie, Mureşan, Camora – Ruiz (78, Neagu), Jakolis – Petrucci, Păun, Nouvier (65, Negruţ) – Lopez Cr (87, Hodgyai). Antrenor: Vasile Miriuţă

Dinamo: Brănescu – Romera, Nedelcearu, Mevlja, Filip – Busuladzic – Şerban  (76, Hanca) Palic (90, Dudea) – Rotariu, Lazăr – Gnohere (84, Olteanu). Antrenor: Ioan Andone