Universitatea Cluj a disputat, miercuri după-amiază, meciul din etapa a opta a Ligii a IV-a, cu Viitorul Mihai Georgescu, câştigând cu 8-0.

Partida a avut loc la baza CMC din Gruia şi, aşa cum era de aşteptat, a fost controlată autoritar de către oaspeţi, „U” deschizând scorul încă din minutul 2, prin Brian Lemac. Până la pauză, un autogol al lui Oltean şi Dorin Goga au urcat scorul la 3-0, odată cu înteţirea ploii înmulţindu-se şi golurile în poarta nefericitului Angeru, anunta CJSport.ro.

Lemac şi Goga au mai punctat o dată în repriza a doua, Haţiegan, Moşuţi şi Pintea stabilind scorul final şi urcând golaverajul Universităţii la +39. „Studenţii” vor rămâne pe locul 1 în clasament până la următorul joc, care va avea loc săptămâna viitoare, tot miercuri, împotriva Ardealului Cluj.

În schimb, Viitorul Mihai Georgescu a bifat cel mai dur eşec al sezonului, la primul meci disputat în noua “casă” a clujenilor din acest campionat, baza CMC din Gruia.