Din oras

U Cluj n-a ascultat de Boc si au luat bataie de la Otelul Galati

Seria de trei victorii consecutive a lui U Cluj s-a încheiat astăzi, pe teren propriu, în urma eșecului cu Oțelul Galați, scor 0-1.

În minutul 25, Vătăjelu a alunecat în jurul centrului terenului, iar Maciel a profitat și a recuperat mingea. Portughezul a plecat apoi într-o cursă către poarta clujenilor, a driblat trei adversari în careu și i-a pasat decisiv lui Pop, care a îndeplinit o formalitate.

U Cluj a forțat egalarea pe final, dar elevii lui Ioan Ovidiu Sabău n-au avut succes. În minutul 85, Cîmpanu a executat o lovitură liberă din fața careului, dar șutul său a trecut mult peste poarta lui Dur-Bozoancă. Tânărul Filip Ilie a reușit să marcheze în minutul 88, dar golul a fost anulat de VAR pe motiv de ofsaid.