Sport

U Cluj – CFR Cluj s-a terminat egal. Spectacolul din tribune, mult peste jocul din teren

Un alt episod al derby-ului clujean de fotbal dintre Universitatea Cluj și CFR Cluj s-a consumat ieri pe Cluj Arena. Partida s-a terminat la egalitate, 1-1, dar adevăratele vedete au fost suporterii.

Șepcile Roșii, în calitate de gazde au avut pregătite trei coregrafii spectaculoase.

Partida s-a disputat în cadrul etapei a doua din grupa B a Cupei României. În prima repriză cele două echipe au prestat un joc slab, scorul fiind deschis fundașul de la CFR, Kresic, care a trimis mingea în propria poartă. În a doua repriză cele două formații au ieșit la joc. Feroviarii reușesc egalarea prin Bîrligea. Nistor a avut șansa de 2-1, dar a ratat cu poarta goală din câțiva metri. CFR Cluj mai trimite o dată mingea în poartă, dar reușita este anulată pentru fault în atac. Se termină 1-1, iar cele două formații clujene se află la conducerea grupei, alături de Rapid, toate având 4 puncte.

U Cluj și CFR Cluj fac parte din grupa B, alături de Rapid, CSA Steaua, CSM Alexandria și FC Botoșani