PRIN SPORT SPRE ARĂTAREA MUȘCHILOR: Nu a existat nicio ceartă la pauză între Nistor și Chipciu. A fost între Chipciu și Nistor

U Cluj a terminat la egalitate meciul cu Universitatea Craiova, scos 2-2, iar Dan Nistor a făcut o declarație care a agitat spiritele. ”Ne-am bătut, pe urmă am ieșit pe teren”, făcând referire la Alex Chipciu.

U Cluj a intrat la vestiare condusă cu 2 -0, pe fondul unui joc modest.

Mijlocașul Dan Nistor a spus că la vestiare a fost o dispută între el și Alexandru Chipciu și că s-a lăsat cu bătaie.

A fost o mică ceartă în vestiar între mine și Chipciu. Că ne iubim prea mult. Ne-am bătut, pe urmă am ieșit pe teren”, a spus jucătorul la Orange Sport.

Aștept să mai marcheze și alți jucători pentru noi. Știu că pretențiile sunt mari din partea mea. Domnul antrenor a avut perfectă dreptate. Dacă eu și Alex murim, Doamne ferește ce se întâmplă? Dispare echipa? Eu dacă revin la forma de la începutul sezonului mi-e teamă să nu forțez mâna selecționerului”, a mai spus Dan Nistor.

Alex Chipciu a spus că totul a fost o glumă. ”A fost o glumă de-ale lui Dan! Cum să ne batem?”, a afirmat fotbalistul celor de la Cluj pentru GSP.

U Craiova și U Cluj au remizat, scor 2-2, în etapa cu numărul 25 din Superligă. Meciul s-a jucat până la capăt, deși oltenii credeau că și-au asigurat victoria din prima repriză.

Introducerea lui Vali Gheorghe a dat peste cap toate planurile. Fotbalistul celor de la Cluj a marcat și a scos un penalty. Drept urmare, meciul s-a terminat egal.

Vorba celui mai titrat comentator de sport din urbea de pe Someșul Navigabil, Mihai Hossu:

”Ne mobilizam doar cand jucam cu echipele mari. Azi am facut o exceptie si ne-am mobilizat desi am intalnit CSU Craiova.

S-a dovedit din nou ca nu avem titulari la nivelul rezervelor.

Bagat in teren la 2-0, ca sa mai uite lumea de infrangere si sa zica “bravo, Nelutu, ai debutat un junior” intrarea lui Chintes a fost cu noroc. Ca el mai sunt multi. Trebuie avut rabdare si fortati, suntem un club care in toata istoria am produs jucatori. Lumea ne stie dupa ce am crescut, nu dupa ce am transferat.

Ma gandesc ca daca l-am pune pe Bogdan Buta in locul lui Gabi Giurgiu, s-ar umple vestiarul de juniori.

Apropo de Giurgiu, acesta neaga ca a existat o cearta la pauza intre Nistor si Chipciu. El sustine ca cearta a fost intre Chipciu si Nistor.

Cum se zice corect, Penteleu sau Peteleu? Sau, mai precis, care-i fotbalist si care-i cas?

Pe noi toate echipele ne conduc, dar nu tuturor le iasa la final.

Singurul nostru rezultat predictibil este 0-4 cu CFR. In rest, pierdem cu cine nu se asteapta cineva si batem pe nimeni.