PubliNews

JOBURI. Viitorul post de știri NCN angajează reporteri și cameramani. Plătește 50% din chirie la relocarea în Cluj

Viitorul post de știri NCN, care va emite de la Cluj, angajează editori de imagine, reporteri și cameramani.

Mai multe posturi sunt disponibile: șapte posturi de editori imagine (montaj video), reporteri locali pentru mai multe județe, dar și cameramani și reporteri cu relocare în Cluj-Napoca.

NCN, post national de stiri cu sediul la Cluj-Napoca, face angajari. Dar isi doreste sa angajeze oameni pasionati de presa, nu functionari de presa. Este si motivul pentru care te rugam sa nu aplici daca pentru tine presa nu inseamna decat o meserie oarecare. Nu cautam cameramani de nunti si nici jurnalisti care fac presa dupa comunicate.

In caz ca te decizi sa aplici, trimite-ne un scurt CV si un numar de contact pe adresa de email liviu@ncn.ro. Daca ne starnesti curiozitatea, vei fi contactat de indata.

EDITOR IMAGINE (MONTAJ VIDEO) – 7 posturi

Nota: se poate lucra si remote, nu e necesara relocarea la Cluj-Napoca!

Ce se cere:

– Cunostinte avansate de de prelucrare materiale video folosind programele de editare Adobe Premiere Pro, Final Cut si Avid.

– Abilitati de comunicare si relationare, creativitate; persoana organizata si atenta la detalii.

– Disponibil pentru lucrul in ture.

Descrierea jobului

– Editeaza materialele video conform cerintelor editoriale.

– Colaboreaza cu jurnalistul/ producatorul si isi aduce contributia din punct de vedere artistic la realizarea materialelor TV.

REPORTER pentru judetele Bihor, Timis, Sibiu, Brasov, Dolj, Iasi, Prahova, Constanta, Mures, Galati, Arges

– experienta de minim un an in televiziune

– colectarea de informatii din diverse surse, selectarea si verificarea acestora si propunerea de subiecte;

– pre-documentarea si documentarea subiectelor de stiri;

– disponibilitate pentru munca in week-end

OPERATOR IMAGINE (CAMERAMAN) pentru judetele Bihor, Timis, Sibiu, Brasov, Dolj, Iasi, Prahova, Constanta, Mures, Galati, Arges

– Raspunde de indeplinirea sarcinilor trasate de catre Editor, filmeaza materialele, primeste si respecta instructiunile venite din partea acestuia;

– Verifica aparatura la care urmeaza sa lucreze si solicita din timp eventualele reglaje

– Instaleaza luminile pentru obtinerea parametrilor video optimi; regleaza sunetul pentru filmare;

– Respecta decupajul regizoral si raspunde de calitatea artistica a cadrelor, de miscarile de aparat pe care le executa, de incadratura compozitionala specifica televiziunii;

– Isi aduce aportul pentru imbunatatirea materialelor video, din punct de vedere artistic;

– Editeaza materialul video cu programe specifice

OPERATOR IMAGINE (CAMERAMAN) – 5 posturi cu relocare in Cluj-Napoca

REPORTER – 5 posturi cu relocare in Cluj-Napoca

  • Important: In afara de salariul oferit, NCN TV compenseaza si 50 la suta din chiria unei garsoniere, in cazul relocarii.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *