Încă un pas greșit! Managementul dezastruos duce Universitatea Cluj spre liga a 3-a

Universitatea Cluj a mai făcut un pas greșit în tentativa de a evita retrogradarea în liga a 3 a. Pentru ca, oricât de trist ar suna pentru fanii Universității, obiectivul echipei s-a transformat din obținerea promovării în evitarea retrogradării.

Fără victorie de 4 etape, echipa lui Adi Falub spera într-un meci mare contra liderului Mioveni.

Oaspeții i-au liniștit rapid pe fanii de pe Cluj Arena cu un gol rapid, înscris de Cosereanu în minutul 5.

Goga a egalat în minutul 52, din penalty, însă Mioveni a revenit la conducere prin reușită lui Anghelina din minutul 77.

Dican a restabilit egalitatea pe tabela în minutul 85, însă a fost prea puțin.

Partida s-a terminat la egalitate, scor 2-2 și U Cluj rămâne pe loc retrogradabil.

Explicația pentru un joc atât de lamentabil?

Poate situația financiară jenantă, sau poate mai degrabă faptul că in timp ce se fac spectacole de Centenarul lui „U” pe zeci de mii de euro din partea Primariei, „U” Cluj se zbate in mocirla retrogradarii?!

Zeci de mii de euro pe holograme cu Ioan Aurel Pop si Iuliu Hatieganu, iar în prezent, „U” Cluj nu are nicio baza materiala!

În asemenea condiții jenante, Kay are un salariu de 6000 de euro pe luna.

Și explicațiile pot continua. Doar că poziția catastrofal de retrogradabilă a U Cluj nu mai suportă explicații.

sursa foto: argesport.ro