Universitatea Cluj a câştigat şi al doilea meci din Liga a IV-a, 7-0 cu CFR Dej. Aşa cum era de aşteptat, elevii lui Marius Popescu au controlat autoritar partida, chiar dacă oaspeţii au avut un mic plus comparativ cu evoluţia Unirii Triteni din etapa precedentă.

Mai bine aşezată în teren decât adversarul de săptămâna trecută a lui „U” în prima repriză, CFR Dej a rezistat, totuşi, doar 10 minute fără să primească gol. Brian Lemac şi-a continuat forma bună şi în acest meci, deschizând scorul cu un şut la vinclu de pe partea dreaptă.

Până la pauză, meciul a decurs în aceeaşi notă de dominare a gazdelor, însă şansele de gol au fost mult mai puţine decât săptămâna trecută. Iuliu Haţegan a dublat avantajul echipei sale dintr-o lovitură de la 11 metri, după care au reuşit să marcheze şi dejenii, însă golul a fost anulat corect pentru offside.

Partea a doua a jocului a debutat, practic, cu golul lui Bercea, uitat în careu de apărarea alb-vişiniilor, Dorin Goga reuşind să marcheze al patrulea gol al meciului în minutul 66, în urma unei lovituri de colţ. Fază identică şapte minute mai târziu, însă de data aceasta Cîndea a majorat diferenţa pe tabelă după un corner, oaspeţii având tot mai multe probleme fizice odată cu trecerea timpului, anunta CJSport.ro.

În faţa a aproximativ 1.500 de spectatori, Brian Lemac a realizat “dubla” şi a marcat al optulea său gol în acest început de sezon, în prelungiri trecându-şi numele pe lista marcatorilor şi Adrian Pintea. “U” s-a impus, astfel, cu 7-0 şi a ajuns la un golaveraj de 19-0 după primele două meciuri, dejenii bifând, în schimb, a treia înfrângere din tot atâtea jocuri.