Universitatea Cluj a suferit, joi la prânz, primul eşec în meciurile amicale jucate după încheierea turului Ligii a IV-a, 1-3 cu Unirea Jucu.

Elevii lui Marius Popescu au dat de cel mai greu adversar de până acum din acest sezon, jucanii reuşind să aibă chiar şi un avantaj de trei goluri, după reuşitele lui Fertea, Alex Pop, din penalty, şi Denis Lazăr.

„Studenţii” au marcat la scorul de 0-3, prin Adrian Pintea, după 0-1 la pauză ultimele trei goluri ale meciului din Parcul “Iuliu Haţieganu” fiind marcate într-un interval de 10 minute, la începutul părţii secunde.

“Papi” l-a testat şi în acest joc pe goalkeeper-ul Paul Iacob, venit în probe de la Avântul Reghin, în timp ce tehnicianul Unirii, Alpar Meszaros, şi-a făcut o ultimă idee despre jucătorii aflaţi în lotul Unirii, după acest meci jucanii intrând în vacanţă. În schimb, Universitatea va mai juca şi mâine, cu LPS Satu Mare, tot de la ora 12:00.

Mai jos aveţi câteva fotografii de la amicalul de astăzi.