Universitatea Cluj, formaţie care va juca în Liga a IV-a în următorul sezon, a disputat un meci amical cu Unirea Jucu, miercuri seara.

Partida a avut loc pe terenul CMC, iar scorul final, 2-1 pentru echipa din Liga a III-a, a fost stabilit încă de la pauză. Pe banca „studenţilor” a stat antrenorul echipei U19 a lui „U”, Călin Sălăgean, cel care s-a bazat la acest joc şi pe Darius Hîmpea, titular în Liga a II-a sezonul trecut.

Universitatea a deschis scorul prin Cătălin Tarcea, un alt jucător obişnuit cu prima echipă a “şepcilor roşii” anul trecut, însă până la pauză Alex Pop şi Marius Ionescu au întors scorul în favoarea jucanilor. Atât Sălăgean, cât şi tehnicianul Jucului, Alpar Meszaros, au introdus alţi jucători după pauză, în a doua repriză cele două echipe nereuşind să mai înscrie, conform CJSport.ro.

La meci au asistat şi câteva zeci de suporteri ai Universităţii Cluj, inclusiv consilierul local Radu Constantea, cel care va vota mâine, alături de ceilalţi colegi din Consiliul Local, transferul mărcii „U” către noua asociaţie înfiinţată de primărie.

Mai jos puteţi vedea pe ce jucători s-a bazat Călin Sălăgean la meciul cu Unirea Jucu şi câteva fotografii de la amicalul celor două formaţii.

„U” Cluj, prima repriză: Pop Rareş – Petrişor, Morar, Nistor, Manu – Fodor, Haţegan, Tarcea – Bercea (probe), Arman, Hîmpea.

„U” Cluj, a doua repriză: Tudose – Dan Laurenţiu, Chindriş, Irimie, Berci – Chifu, Moşuţi, Paşca – Szekely, Băican, Pop Adrian