CFR Cluj s-a impus şi în cel de-al doilea meci amical disputat în cantonamentul din Slovenia, 2-0 cu Vorskla Poltava.

Elevii lui Vasile Miriuţă au controlat jocul împotriva coşmarului dinamoviştilor din 2011 în cupele europene, Păun, cu un gol spectaculos din foarfecă şi Larie aducând victoria pentru ardeleni. De menţionat că e a doua partidă pe care CFR-ul o termină fără să primească gol în acest cantonament, unul în care feroviarii mai au programate alte două partide, cu Dinamo Moscova şi Zorya Luhansk.

Pe de altă parte, atacantul clujenilor, Bruno Guima, cel care a marcat în primul meci din Slovenia, jucat după o pauză de aproape un an, a fost răsplătit cu prelungirea contractului de către oficialii clubului, potrivit CJSport.ro. Guima a semnat pe încă un an cu CFR, Vasile Miriuţă sperând că portughezul va fi surpriza plăcută din lotul echipei sale în următorul sezon. Bruno Guima s-a accidentat grav în august 2015 şi nu a mai jucat deloc până la amicalul cu Rudar Velenje, din urmă cu patru zile.

Mai jos puteţi vedea o galerie foto de la meciul de ieri al clujenilor cu Vorskla Poltava şi echipa folosită de Vasile Miriuţă.

CFR Cluj: Mincă – Camora, Larie, Mureșan, Peteleu – Petrucci, Juan Ruiz – Păun, Negruț, Jakolis – Bud. Au mai intrat: Vâtcă – Tînc, Nouvier, Veres, Nascimento, Neag, Horj.