Eşec cu scandal şi eliminări pentru CFR Cluj la Turnu-Severin. Omrani a luat roşu, a spart un geam la vestiare şi a ajuns la spital

CFR Cluj a pierdut, 1-2, meciul din deplasare cu CSU Craiova, din etapa a 20-a a Ligii I, jocul fiind influenţat, însă, de deciziile arbitrului Marcel Bîrsan.

Totul a început în minutul 33, atunci când „centralul” a arătat, iniţial, lovitură de la colţ pentru CSU Craiova, însă apoi a revenit asupra deciziei după o consultare cu asistentul şi a acordat penalty în urma unui henţ la Horj.

Zlatinski a făcut 1-0, după această fază antrenorul clujenilor, Vasile Miriuţă, fiind eliminat pentru proteste. Imediat, Cristi Bud a reuşit să restabilească egalitatea pe tabelă, însă partea a doua a meciului a început prost pentru CFR-işti, care au primit gol de la Gustavo.

Misiunea oaspeţilor a devenit şi mai grea în minutul 61, atunci când Omrani a văzut două cartonaşe galbene într-un minut tot pentru proteste, ultimul fiind luat după ce l-a aplaudat ironic pe arbitru. Nervos după acest episod, jucătorul crescut de Olympique Marseille a izbucnit la vestiare şi a spart un geam cu mâna stângă, acesta tăindu-şi tendonul şi fiind transportat la spital.

Până la final, clujenii au încercat fără succes să egaleze, oltenii fiind cei care, însă, şi-au creat mai multe ocazii pe contraatac. S-a terminat 2-1 pentru craioveni, indiferent de rezultatele acestei etape clujenii rămânând pe loc de play-off.