EFECTUL "MANAGEMENTULUI" DE TIP BOC: Ceaţa sau (tot) COVID-ul? “U” Cluj nu s-a văzut la Miercurea Ciuc şi a pierdut al treilea meci consecutiv

Universitatea Cluj a pierdut, 1-2, meciul cu Csikszereda Miercurea Ciuc, din etapa a 14-a a ligii secunde.

Pe o ceaţă densă, ardelenii au ajuns la trei înfrângeri consecutive după revenirea din pauza cauzată de covid.

Gazdele au avut 7 cornere în prima repriză, iar la unul dintre ele au deschis scorul prin Bauza, în minutul 19. O pasă în faţa porţii şi un şut de la distanţă al lui Taub au fost singurele faze periculoase ale clujenilor în prima parte.

Aceştia au mai primit o lovitură imediat după pauză, când Meszaros a făcut 2-0. “Studenţii” au jucat fotbal doar două minute în partea secundă. Golan a redus din diferenţă în minutul 78, iar imediat şutul lui Taub a fost reţinut de portarul gazdelor. Eliminarea lui Filip după doar două minute a pus capăt speranţelor Universităţii, care a coborât pe locul 13, după trei înfrângeri consecutive.

Fără Tamaş în defensivă, accidentat până la finalul anului, “U” va juca următorul meci duminică, în deplasare la Huşi, în şaisprezecimile Cupei României.

Fotocredit: fc universitateacluj/facebook