Sport

CFR Cluj, umilită la Hunedoara în sferturile Cupei României

Corvinul Hunedoara, revelația din Liga 2, a câștigat cu CFR Cluj în „sferturile” Cupei României, scor 4-0. Elevii lui Mutu au avut un om în minus din minutul 11, după eliminarea lui Panagiotis Tachtsidis.

CFR Cluj a avut primele ocazii. Michael a ajuns singur cu Lefter, dar portarul Corvinului a intervenit incredibil. A urmat un corner din care Muhar a trimis cu capul în bară. Apoi, hunedorenii au dat prima lovitură. Lăsat singur în careu la un corner, Lică a preluat și a marcat cu stângul la colțul scurt.

Cu om în minus după eliminarea lui Tachtsidis, care i-a dat un cot în cap lui Lupu, CFR Cluj a bâjbâit, nu a avut consistență în atac. Și a primit 3 goluri după pauză, deși ea avea nevoie să marcheze.

Antrenorul clujenilor, Adrian Mutu, a anunțat că este pregătit să demisioneze.

„Am fost penibili! Mai rău decât a fi penibili nu se poate! Nu pot găsi scuze, chiar dacă am avut eliminat și s-au accidentat Camora, Mogos. Mâine voi anunța ce decizie iau. Eu mă simt umilit. Tot bugetul lor e cât trei jucători de la noi. Nu se respectă culorile clubului, nu sunt respectat eu”, a declarat Mutu la finalul partidei de la Hunedoara.

Sursa: gsp.ro