Din oras

Un pacient a murit după ce s-a aruncat de la etajul trei al Spitalului de Boli Infecțioase Cluj-Napoca

Un bărbat de 59 de ani internat la Spitalul de Boli Infecțioase a murit după ce a căzut de la etajul trei al unității medicale.

La fața locului a intervenit un echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean (SAJ) Cluj. Medicii au încercat să-l resusciteze pe bărbat, dar din păcate au fost nevoiți să declare decesul acestuia

Managerul SCBI, Ioan Mureșan, a declarat pentru Cluj24 că pacientul avea 59 de ani și fusese adus în cursul după-amiezii de la Satu Mare, fiind suspect de meningită.

”A fost dus la Radiologie, apoi pe secție, dar nu a avut nicio manifestare că ar fi fost ceva în neregulă cu el. Nimeni nu a avut vreo suspiciune că ar vrea să își fac rău. S-a aruncat de la etajul 3, cei de la noi și cei de la SAJ au încercat să îl resusciteze, dar fără rezultat. Vom decanșa marți o anchetă internă să vedem cum s-a putut întâmpla așa ceva”, a spus Mureșan.