
Polițiștii din cadrul Secției 1 Cluj-Napoca – Compartimentul Investigații Criminale au dispus, în data de 23 iulie a.c., reținerea a trei bărbați implicați într-un conflict produs în seara zilei de 21 iulie a.c..
În fapt, evenimentul a avut loc în jurul orei 21.30, pe strada George Stephenson, în dreptul unui imobil. Potrivit primelor informații, incidentul ar fi început pe fondul unui conflict spontan între mai multe persoane, care a degenerat într-o încăierare, unde ar fi fost folosite obiecte contondente. Patru persoane au suferit leziuni ce au necesitat îngrijiri medicale.
Ca urmare a probatoriului administrat, trei persoane cu vârste de 22, 32 și respectiv 34 de ani, au fost reținute pentru 24 de ore, fiind depuse la Centrul de Reținere și Arestare Preventivă.
În cauză, se efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunii de încăierare și tulburarea ordinii și liniștii publice.