Universitatea Cluj a bifat o nouă victorie cu goluri multe în Liga a IV-a, de data aceasta învingând-o pe Arieşul Mihai Viteazu, 11-0, într-un meci din etapa a 13-a a campionatului. „Şepcile roşii” au realizat al doilea scor al acestui sezon, victoria cu Unirea Tritenii de Jos din prima etapă, 12-0, neputând fi, deocamdată, depăşită.

Oaspeţii au rezistat doar trei minute fără să primească gol pe Cluj Arena, Lemac speculând o greşeală în centrul defensivei din Mihai Viteazu. De altfel, atacantul Universităţii din acest meci a mai înscris de încă două ori până la pauză, Paul Costea şi Fodor, ultimul din lovitură de la 11 metri, stabilind scorul primei reprize, 5-0.

Şi în partea a doua a meciului s-a jucat aproape exclusiv în jumătatea oaspeţilor, Costea şi Lemac reuşind să mai înscrie câte un gol. Hîmpea şi nou intratul Pintea, acesta din urmă autor al unui hattrick, au marcat şi ei până la finalul jocului, contribuind la cel de-al doilea scor al campionatului Ligii a IV-a, 11-0.

În următoarea etapă, însă, clujenii par a avea serios de muncă pentru a se impune, Universitatea având meci la Gherla, împotriva Armenopolisului.