In vizorUncategorized

Două pisicuțe, victimele unui război dintre un proprietar și chiriașul din Florești

Zilele trecute, pe un grup dedicat locuitorilor din Florești, o femeie anunța că donează URGENT două pisicuțe de rasă, abandonate după o evacuare. În mode evident, anunțul a atras o serie de doritori, pisicuțele fiind foarte frumoase.

Ulterior, la o zi după, a apărut un alt anunț, de această dată al chiriașilor, respectiv, al femeii care deține pisicuțele, care susținea că proprietara apartamentului unde a stat în chirie i-a furat animalele și refuză să i le înapoieze.

„Atenție ne-am mutat într-un apartament cu chirie ! Ne-au promis ca vor repara și monta hota și alte chestii care erau neterminate , au trecut luni de zile și nu au reparat nimic , noi reproșându-le aceste aspecte , s-au răzbunat și ne-au dat afară , din apartament , au avut procese și procese , acum eram în curs de mutare ! Am lăsat pisicile am mers la cumpărături , propietarul și doamna Iulia care a postat ca îmi donează pisicile , au intrat cu forța au schimbat iala și ne-a interzis accesul au intrat și ne-au luat pisicile !!! Nu sunt de donat, au familie. Atenție, doamna se răzbună ! Am mers și la poliție”, a fost anunțul celei care deține pisicile.

Ulterior, anunțul proprietarei apartamentului care donează pisicile a fost șters, dar doamna susține că chiriașii i-au distrus locuința și i-a putut scoate afară doar cu executor judecătoresc.

Indiferent care e devărul, realitatea este că cele două pisici aparțin chiriașilor, iar sechestrarea acestora reprezintă o încălcare a legii. Este trist că animalele au ajuns să fie folosite penru răzbunarea unora și sperăm că poliția va interveni de urgență și va recupera animalele pentru a le da stăpânilor.